Currently 6.3.1

21. července 2017 v 19:39 | Charmed-ka.Pavla |  Currently


Už vám někdy trhali zub? A moudrák?

V pondělí jsem šla k zubaři na klasickou půlroční preventivní prohlídu. Čekala jsem, ž ejako vždy mi najde nějakou uvolněnou plombu, kaz, nějakou dirku, prostě něco na zpravení, protože to u mě najde vždy! No tak mi projížděla ty zuby a zastavila se u zubu moudrosti - mam všechny 4 a všechny mam už vrtaný. V tom jednom mi vypadl kousek plomby, a když se u něj zastavila, myslela jsem, že mi tam dá novou plombu. Jenže ona řekla "osmička pravo nahoře, to vytrhneme". V tu chvíli jsem ztuhla a řikala si "né to né". Tak jsem si řikala, že mě teda objedná na vytržení, jenže ona zachvilku řiká sestře, aby jí připravila tenkou jehlu..jaj to ve mě zatrnulo a došlo mi, že mi to chce vytrhnout hned! Zubaře nesnášim, protože vždy mi vrtá a nikdy mi na to nedala injekci, takže jsem vždy trpěla bez injekce..a zkušeností s tím mam dost..všichni ostatní co mají jiné zubaře, mi říkají že jejich zubařka jim to vždy před vrtáním uspí..a mě bohužel nikdy ne..
No ale vraťme se..Začala jsem se modlit, aby mě to nebolelo nebo to aspon nebolelo moc, protože mam plno příbuzných a známích, kteřím když trhali moudráky, tak u toho trpěli..kamarádovi trhali moudrák hodinu a půl, manželovy 45 minut a krev stříkala všude..a jeden známej řikal že tam byl 2 hodiny, takže jsem se bála celkem oprávněně :D o sestra připravila injeci, zubařka mi jí píchla k zubu, to jsem vůbec necejtila (naštěstí) a potom mi jí vpíchla do horního patra, to trochu zabolelo, ale jen v tu jednu vteřinu, jinak dobrý..Uf, to jsem si trochu oddychla v tu chvíli, že to nebolelo..zubařka mě poslala sednou si do čekárny, než mi zabere umrtvení..


Celých asi 10 nebo 15 minut co jsem čekala v čekárně, jsem byla příšerně nervózní! Myslela jsem na to, že to snad nebude tolik bolet, ž to snad nebude trvat moc dlouho a že nebudu mít celou pusu rozřezanou..byla jsem opravdu dost nervózní, můžu říct že skoro stejně jako při maturitě :D Zubařka si mě zavolala, sedla jsem si celá rozklepaná na židli, zavřela jsem oči, otevřela pusu a čekala, až to začne bolet..zubařka vzala kleště, chytla mi ten zub, čekala jsem..dvakrát lehce kývla, vyndala kleště, zub nic..vzala si jiné větší kleště..hlavou mi probíhalo "tak ted to bude bolet, asi to nejde vyndat když si bere jiné kleště". Zavřela jsem zase oči, zatnula pěsti a čekala na tu bolest, zubařka chytla zub kleštěma..a řiká mi, tak a je venku. Wow já otevřela oči a ona už měla v kleštích můj zub moudrosti :D Páni, já se tak hrozně bála a naštěstí jsem to vůbec necejtila, že mi mi něco trhala :D Je jiné když se trhá normální stolička a moudrák, většila lidí má s trháním moudráku problémy..já jsem mezi tim málem lidí, co to mjaí v pohodě :) Ani nevíte jak se mi v tu chvíli ulevilo, všechno to ze mě spadlo :)
Potom jsem si začala uvědomovatm, že až mi odezní umrtvení, že mě to začne bolet..a já měla být celý den v práci..do kabelky jsem si nabrala prášky protí bolesti a za dvě hodiny jsem čekala, že to začne bolet..a víte co? Nebolelo! Vůbec, ani trohu jsem to necejtila..já byla šťastná jako blecha :D


Dnes je to 5.den a v pohodě :)
Dnes ráno jsem bla u zubařky opět, ale to kvůli tomu že mě na dnešek objednala na vrtání jiného zubu - to bolelo :( Ale ještě to šlo, většinou to bolí víc..

Takže to byl můj příběh s trháním zubu moudrosti :)

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Denisa Denisa | Web | 5. srpna 2017 v 22:59 | Reagovat

Už jsem myslela, že ten komentář nenapíšu, samé reklamy na blogu :/
...ale teď k tomu článku, já jsem byla u zubaře přes týdnem nějak, myslela jsem si, že mi najde nějaký kaz, třeba i mezizubní, to bývá často, ale nic! Já jsem byla tak ráda :-), ale možná to trošku odflákla, protože mi dává vždy rentgen a teď mi zuby prohlídla jen očima a tak., navíc jsem ji viděla s bříškem, protože zrovna čeká dítě... ale i tak jsem byla ráda, že mi nespravovala žádnej zub :-), ale říkala mi právě, jestli mě bolí zuby moudrosti, já říkala že ne a ona, že mi nemusí dorůst, protože když bolí zub moudrosti, tak roste a mě právě už nebolí. Mám dva malé dole, ale říkala, že za půl roku možná na vytržení. A navíc by mě to osekali ty zuby, když je nemám dorostený. A že bych si musela zajet jinam, kde se to dělá, protože moje zubařka to asi nevytrhává, ale to by mi nevadilo, jen jsem se bála, aby mě to nebolelo, ale jedna slečna mi v čekárně řekla, že na tom byla a prej to vůbec nebolelo :-). Ale máš super, že tě ty zuby nebolely, protože taky znám spoustu lidí, kteří trpěli a museli si vzít prášky. Takže super, že si to měla tak v klidu. :-) Mě to ještě čeká, no...

2 Rogue Rogue | Web | 6. srpna 2017 v 22:02 | Reagovat

Kéž bych měla takové štěstí jako ty! Na trhání zubu moudrosti půjdu na podzim a panickou hrůzu z toho mám už teď! :-! Moje mamka už má venku všechny, ale měla s tím hrozné problémy (také jí to rvaly x hodin - jedna zubařka se jí zub snažila dostat ven asi dvě hodiny a pak jí řekla, že to nevytrhne a bude si s tím muset jet do nemocnice 50 km) a prostě spoustu problémů a bolesti, takže mám fakt obavy, co čeká mně.
Na celkové uspání jsem se taky ptala, ale zubař mi řekl, že bych si musela zařídit potvrzení od psychiatra, že to jinak nezvládnu, takže mi umrtví jen to místo a budu to muset nějak vydržet :-? Tak snad se na mě usměje podobné štěstí, jak na Tebe...

3 Papája Papája | Web | 8. května 2018 v 11:46 | Reagovat

já mám venku všechny 4 osmičky :D jeden týden mi rozřízli a vyndali z jedné strany, za čtrnáct dnů pak z druhé strany

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama