Currently 6.3.0

18. června 2017 v 22:00 | Charmed-ka.Pavla |  Currently
Ahoj!! Ikdyž sem asi už nikdo nechodí a nečte to, tak i přesto jsem si udělala čas a řekla jsem si, že napíšu nejnovější info o mě a mém životě..Aspoň si to tady zaznamenám, takovej malej deníček :)


Poslední měsíc pro mě byl docela těžkej, stále jsem přemýšlela, rozhodovala jsem se, neustále jsem měla v hlavě jednu věc..A to bylo to, co mám dělat, jestli zůstat v práci nebo dát výpověď..

Ještě tak před rokem a půl bych nikdy nevěřila, že bych nad tímhle přemýšlala, pomalu od začátku co jsem v cukrárně pracovala jsem tam byla spokojená..byla jsem tam víc než doma, potom mi tam už ani nevadilo chodit, brala jsem to jako samozdřejmost...Ale věci se změnili, nebo spíš lidi a jejich chování..

Někdo asi víte, že jsem se skamarádila s mojí vedoucí..teď už vím, že to byla velká chyba..ale vždy když najdete dobrou kamarádkua berete jí jako nejlepší kamarádku, tak si nepřipouštíte, že to bude někdy jinak..
Už tehdy si pamatuju, že jsem si říkala, že je možný, že se mi to jednou nevyplatí..protože se říká, že by se zaměstanec neměl kamarádíčkovat s vedoucím nebo se zaměstavatelem..a to já udělala..

Byli jsme si tak blízký, že jsem jí požádala, aby mi šla za svědka na svatbě..asi půl roku na to (co jsem jí o to požádala) jsem o tom už začala pochybovat, ale bylo mi blbý jí říct, že už jí jako svědka nechci, tak jsem to neřešila a doufala že to bude lepší..nebylo..

Nebyla pro mě už kamarádka, takhel se kamarádi nechovají..neuráží vás, neponižují vás, nepomlouvají vás, neuráží vašeho manžela..to všechno na dělala a myslela si že to přejdu ?? Nevim co si myslela, ale ona si stále i teď myslí, že neudělala nic špatnýho a že ta špatná jsem já, protože jsem se ní přestala bavit..

Postupně jsem si od ní držela odstup, ona to viděla ale pořád myslela že jsme kamarádky a že jsem já ta divná když jí každý den nepíšu, když jí neřikám co každý den dělám a pod...

Nejhorší bylo to, že ona si tu její naštvanost na mě vylejvala v práci..naše pomalu ukončené kamarádství mi vracela v práci tím, že mi nadávala za každou kravinu, že mi dávala úkoly takovým tónem aby bylo viděl "kdo je tu pán"..

Ona je typ, co potřebuje vědět co každý den děláte, musíte se jí pomalu pořád hlásit a nesmíte se bavit s nikym jinym než s ní..D8m vám příklad z vlastní zkušenosti..Po práci jsem šla nakoupit..no a moje kolegyně se kteoru pracuju šla nakoupit taky, tak jsem šli do krámu spolu, normálně jsem nakoupili, zaplatili a u pokladny jsme se rozdělili a každá jsme šli domů..Viděla nás tam jiná kolegyně a ta se o tom druhý den zmínila v práci..No a víte jaký to byl u vedoucí problém, že jsme nakupovali obě spolu? Světová katastrova, to byl pro ní oheň na střeše..jak jsme si přesi mohli dovolikt jít nakoupit spolu :D :D
Jako já se tomuhle fakt směju, protože to není snad ani možný, že někdo takový existuje, někdo tak žárlivý, že mu vadí i to že se někdo pozdraví..


Kdykoliv nějaký takovýhle příbeh někomu řeknu (a že jich není málo), tak lidi nevěřícně kroutí hlavou a diví se, že se s tou ženskou někdo baví..To je taky asi ten problém, proč se s ní nikdo nebaví..proč nemá žádné kamarády, max. známé, se kterýma se ale ani nenavštěvuje..A ona kamarádku, proto je nejdříve hodná, milá a pod...ale potom jí člověk prokoukne a už je těžký se od ní odtrhnout..

Pro mě bylo těžký se od ní odtrhnout, protože to je moje vedoucí a bála jsem se že m to bude nechávat sežrat v práci..ale rozhodla jsem se že to takhel dál nejde a přestala jsem se s ní navštěvovat, psát si a komunikovala jsem s ní už jen v práci a převážně pracovně..
Ale to jí samozdřejmě naštvalo, takže jsem to schytávala v práci..a to i za ostatní, kolegyně třeba nechala rozsvíceno a podle vedoucí jsem za to mohla já..řekla mi že jsem to po ní měla skontrolovat..ok to chápu, ale takhle stejně to mohla říct i té kolegyni co nezhasla..a na mě nemusela křičet přitom co mi to říkala..

No k věci..došlo to tak daleko, že jsem poslední měsíc v kuse přemýšlela o tom, jestli to má cenu..jestli má cenu zůstávat v té práci..poslední půl rok mě ta "kamarádka" tolik psychycky vycucala, že jsem byla bez energie, dost jsem zhubla (a to jsem byla hubená i předtím), až se mě lidi ptají proč jsem tak hubenám že to je až moc..já vim, ale snažim se přibrat, jenže to nejde..mam to z toho stresu v práci..Mě ta práce hrozně baví, ani nevíte jak..proto pro mě bylo tohle rozhodnutí strašně těžké..
Ale nakonec jsem se rozhodla..a dala jsem výpověď..

Ano, v úterý 13.6.2017 jsem vedoucí řekla, že dávám výpověď..

Ona to absolutně nečekala, myslela si že mě má v hrsti..vyhrožovala mi s tím, že mě vyhodí..ale věděla jsem že ona by to neudělala, protože místo mě nikoho nemá..Ale nebudu přeci čekat na to, až se rozhodně že mě vyhodí, proto jsem to udělala dřív..
Snaží se uchovat si hrdost a říká mi, že jí nevadí že odcházim, že si najde někoho místo mě..ale víte co? Já nejsem blbá..znám jí dobře, byli jsme dobré kamarádky, vim jak ona jedná, vždyt mi to ama řikala jak se v těhlech situacích chová..
Ona si teď chodí stěžovat ke kolegyni, řiká ji jak neví co má dělat když odcházim, jak se snaží najít náhradu za mě a nikdo ta pracovat nechce a nikdo se nehlásí..ona si myslí že se to nedozvim, ale ta moej kolegyně je i moje kamarádka, takže mi to řekla,řekla mi jak hnusně o mě vedoucí mluví..vedoucí si myslí, jak se to nedozvim :D

Opravdu je mi k smíchu..protože ona se chová přesně tak, jak nechce aby se chovali všichni ostatní..

Abych to schrnula..v úterý jsem dala výpověď..myslela jsem že tam budu do konce léta, ale šéfka dělá hrdinu jak mě tam nepotřebuje, tak jsem jí řekla že teda odejdu koncem měsíce..dělala frajerku že jo, podepsala mi to a já jdu zítra naposledy do práce :)
Potom mam dovolenou do konce měsíce a od července jsem bez práce :) Ale nebojte, už něco hledám..nechci to zakřiknout, ale možná budu mít práci hned od července ;) Víc dám vědět, až budu sama vědět víc ;)

P.S.: Holky co tam zůstali a pracují tam, tak zamnou přišli a řekli mi, že jsem fakt silná a obdivujou mě, že jsem dokázala dát výpověď..ano, každej si řekne, vždyt to je normální..jo je, ale kdo tu vedoucí zná a ví jaká je, tak hnedka taky ví, že tak jednoduchý to není..Já na místě ostatních bych se taky divila, protč v té práci ještě někdo zůstává s tímhle přístupem, ale když jsem byla v té kůži toho pracovníka, tak to bylo fakt těžký..proto doufám, že teď budu mít lepší budoucnost a lepší vyhlídky :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kamila Kamila | Web | 19. června 2017 v 8:19 | Reagovat

Tak to je jediný správný řešení, já bych tam taky nevydržela. A dál? Myslím, že kde je vůle, je i cesta, tu svou si stopro najdeš a bude určitě lepší.

2 Alexia Alexia | 25. června 2017 v 8:54 | Reagovat

Myslím,že si urobila dobre...tak ako sa k tebe chovala tvoja vedúca, nebolo vôbec profesionálne.Držím palce,určite to u iného zamestnávateľa bude lepšie :-)

3 Rogue Rogue | Web | 25. června 2017 v 22:03 | Reagovat

Ke tvým deníkům článkům píšu komentáře zřídka, ale poctivě je čtu :-)
Prvně Ti musím napsat, že výpověď byla určitě krok správným směrem! Vlastně jsem tvůj blog dneska navštívila proto, abych našla článek, ve kterém jsi psala o tom, proč dát/nedat výpověď a napsat Ti tam svůj názor, že máš dát výpověď, protože to, co předvádí šéfka vůči tvojí osobě určitě normální není, takové jednání si nezasloužíš a ještě z toho budeš mít zdravotní problémy :-! Takže jsem moc ráda, že´s tu výpověď dala a moc držím palce, aby nová práce vyšla a byla´s tam spokojená!

Také Ti chci napsat, že jsme kdysi také měla kamarádku, co byla hodně podobná tvé šéfce. Skamarádily jsem se velmi rychle a obdivuhodně jsme si rozuměly, pořád jsme byly spolu. Po čase mi přišlo, že si tolik nerozumíme a pořád se bavíme jenom o ní a jejich radostech nebo problémech a taky mi přišlo, že mě pořád shazuje a zesměšňuje. A když jsem jí to řekla, tak mi vlastně vynadala, že si dělá jen legraci a já to beru vážně a nedá se mi nic říct, jak jsem urážlivá a z celé situace jsem vlastně vyšla jako ta špatná a ona jako ta ublížená.
Taky se chovala jak žárlivý psychopat - např. jsem se potkala se spolužačkou ve městě, prohodila s ní pár slov a kousek cesty šla společně a ona se to doslechla a bylo největší pozdvižení - co jsem s ní dělala, proč jsem s ní byla apod... :-x Fakt to bylo docela psycho a jsem ráda, že naše cesty se rozdělily...

4 Denisa Denisa | Web | 6. srpna 2017 v 15:52 | Reagovat

To jsem fakt ráda, že si dala tu výpověď, KONEČNĚ :-)! Snad nová práce výjde a hlavně odpočívěj od té šéfové, snad se ale v budoucnu už nepotkáte a když jo, tak bych šla na druhej chodník a vůbec bych se s ní už nikdy nestýkala, maximálně ahoj a že spěchám, nikdy už se s ní nebav! Protože víš jaká je! A je bezva, že ti ta kamarádka vše tak líčí, co šéfová o tobě říká, a když nemá náhradu :D, je to její problém a pokud ona nezmění styl chování, což si myslím že nezmění nikdy, bude to mít takové pořád, ale jaký si to kdo udělá, takový to má. Je to nakonec její podnik, tak ať si tam dělá co chce, ty buď ráda, že si z tama pryč. :-) Máš aspoň zkušenost a už si budeš dávat třeba větší pozor a nebudeš se kamarádit s vedoucím :-), protože si měla už takovou zkušenost

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama